Bóle stawów, dłoni, palców, nóg, kolan i stóp

Witam .Od kilku miesiecy mam bole stawow dloni palcy i nog kolana i stopy bol jest tepy ale ciagly po wstaniu rano z lozka stopy sa sztywne kilka minut palce u rak wygladaja na spochniete , lekarz rodzinny stwierdzil ze w dadaniu krwi widac zmiany reumatyczne przepisal mi ledertrexate natomiast reumatolog twierdzi ze jest to altroza i nic wiecej zabronil stosowania tych lekow otrzymalam wit . B Prosze o odpowiedz co jeszcze moge zrobic .

Witam serdecznie
Jeśli jest to artroza, która polega na przedwczesnym zużywaniu i zwyrodnieniu tkanek tworzących staw (chrząstki stawowej, warstwy podchrzęstnej kości, płynu stawowego, torebki stawowej, więzadeł i mięśni).Istnieje wiele sposobów leczenia chorób reumatycznych, ale obowiązuje zasada leczenia kompleksowego, która obejmuje oprócz leczenia farmakologicznego (przyjmowanie leków), także odpowiedni tryb życia, żywienia, rehabilitację fizyczną (kinezyterapia i fizykoterapia) .Każdy chory jest leczony w jemu właściwy sposób, zależny od rodzaju. Jeszcze radziła bym zrobić rtg kręgosłupa gdyż powyższe objawy mogą być spowodowane zmianami w kręgosłupie .