Opuchlizna i ropienie powieki, wypukłe plamy na twarzy

Witam, Od kilku dni na twarzy pojawiły się dziwne chrosty, które łączą się w wypukłe plamki o pow. 1,5cm^2 (jest ich kilka). Spuchnęła mi górna powieka, która ropieje oraz w okolicach węzłów w pojawiło się znaczne wybrzuszenie. Wszystko pojawiło się tylko po prawej stronie twarzy. Nie swędzi, lecz piecze i boli, czasami czuję ucisk głowy (tak jakby pod skórą były nagromadzone duże ilości ropy). Lekarz stwierdził, że jest to liszajec, aczkolwiek nie jestem do końca przekonany. Co Państwo myślą?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza dermatologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.