Opuchnięte i zdrętwiałe ręce po nocy a RZS

witam serdecznie,mam 44 lata,od okolo 6miesiecy miewam niepokojace mnie bardzo objawy,rano kiedy wstaje mam popuchniete rece i zdretwiale,tak samo dotyczy to odpoczynku,utrzymuje sie to dosc dlugo,mianowicie dopoki dokladnie sie nie rozruszam,bylam ostatnio u reumatologa,ktory powiedzial ze nie jest to rzs,ale na badania mnie skierowal,czytajac na internecie wszystkie moje objawy wskazuja na rzs,czasem na kostkach rak lub kolana pojawiaja mi sie male ok.5 mm guzki miekkie,niebolesne

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, Pani dolegliwości są charakterystyczne dla chorób układu kostno stawowego, nie tylko dla RZS, ale mogą również występować w chorobie zwyrodnieniowej. Konieczna jest dalsza diagnostyka, aby ustalić dokładne rozpoznanie. Proszę pozostawać po opieką reumatologa. Pozdrawiam.

Witam. Opisane objawy rzeczywiście mogą być wynikiem rzs. Proszę wykonać zalecane przez reumatologa badania i kontynuować diagnostykę zgodnie z zaleceniami specjalisty.