Oswajanie z glutenem 6-miesięcznego niemowlęcia

Czy oswajanie z glutenem 6 miesięcznego niemowlęcia można zaczać sięgając po bezmleczną kaszkę manną dodawaną do butelki z mlekiem? O jakiej porze dnia najlepiej jest ją dodawać?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, ma to być +/- jedna łyżeczka kaszki zawierającej gluten. Pora dnia nie ma znaczenia. Można też kupić zwykłą kaszę mannę instant i robić ją albo na mleku modyfikowanym, albo własnym, albo na wodzie dodając do butelki z mlekiem.