Paniczny lęk przed relacjami z kobietami

Witam (22-latek).Panicznie boję się relacji z dziewczynami.Unikałem kontaktu z nimi.Gdy koledzy dostrzegali typowe dla kobiet cechy,ja patrzyłem się tylko na ładną twarz,od niedawna zaczynam dostrzegać "reszte,jednak mimo wszystko cały czas się boję ich,już nie wspominając o głębszej relacji(randki,pocałunki) Nawet gdy próbuje,robie to na siłe, nie z własnej woli i kończy sie to fiaskiem. Jako niemowle miałem zabieg na cewce moczowej i mam inne prącie,może mieć na to wpływ?Nie onanizuje sie itp

Dzień dobry!

Tak, kompleksy dotyczące swojego wyglądu i sprawności seksualnej mogą znacząco wpływać na nieśmiałość, lęk wobec kobiet i kontaktów z nimi. Przyczyny często są jednak złożone, mogą wiązać się także z przyjętym wychowaniem, relacjami z najbliższymi, atmosferą domu rodzinnego i relacji rówieśnicznych w dzieciństwie, innymi szczególnymi ważnymi wydarzeniami w życiu itp.
W toku terapii zawsze jest jednak możliwa praca nad swoimi trudnościami, przyjrzenie się swoim poglądom i (często błędnym) założeniom, radzenie sobie z uczuciem lęku.

Pozdrawiam!

Proszę skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Jeśli "inne prącie" jest dla Pana wielkim problemem, to może być to przyczyną lęku przed kobietami. Ale przyczyny mogą być zupełnie inne, psycholog z pewnością pomoże Panu je zrozumieć i uporać się z trudnościami. Pozdrawiam i życzę powodzenia!