Paski w oczach, które migotają i przemieszczają się powoli do 'końca oka"

Witam. Od kilkunastu miesięcy (może nawet roku) pojawiają mi się czasowo paski w oczach, które migotają i przemieszczają się powoli do 'końca oka", tam gdzie ich już nie widac, a po tych objawach następują silne bóle głowy i oczu, oraz czasami wymioty. Na pocztku jest to taka mała plamka, która się później powiększa i robi się taki 'łuk'. podobny do tego drucika w żarówcę: https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSeKfp_5V-7iA8Ua-nHjHWKAP1g72jQrB-QSZs4hW7PTrlZSXXO. Tyle, ze migocze.

Podaje Pan typowe objawy migreny ocznej. Jest parę rzeczy, ktore może Pan sprawdzić u okulisty, zanim Pan trafi do neurologa:ciśnienie oka Tp,pole widzenia pełne neurologiczne,które wykluczy poważne schorzenia neurologiczne i uciskowe. Pozdrawiam. a potem do neurologa.