Pęknięta prezerwatywa na początku stosunku a ryzyko ciąży

W niedzielę podczas stosunku zabezpieczonego prezerwatywą metoda niestety zawiodła i "gumka" pękła. Stało się to na samym początku stosunku(nie doszło do wytrysku) i od razu przerwaliśmy. Z powodu stresu i obaw o to, że coś mogło się stać, dzisiaj o 12:00 (74h po stosunku) przyjęłam 4 tabletki antykoncepcyjne Atywia, drugą "porcję" przyjmę za kilka godzin. Czy po tym mogę być pewna, że nic się nie stało?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza ginekologa postępowanie jest nieprawidłowe