Herbata z mlekiem i cytryną zamiast wody w ciąży

Witam. Jestem w 17 tygodniu ciąży i od początku nie piję wody ponieważ nigdy nie mogłam jej pić bo zawsze zbierało mi się na wymioty. Ale zamiast wody piję bardzo dużo herbaty z mlekiem i z cytryną. Pije jej więcej niż 2 litry i często oddaje mocz. Czy picie herbaty z mlekiem i cytryną może być dobrym sposobem na nawodnienie organizmu w ciąży? Zaznaczam że to moja pierwsza ciąża po latach chorób. Boję się czy herbata z mlekiem i cytryną nie zaszkodzi czasem ciąży. Czy jest możliwość, że przez taką formę nawadniania organizmu coś złego stanie się dziecku? Nie wiem co innego mogę pić, nie jestem w stanie pić wody a wydaje mi się, że herbata z mlekiem i cytryną będzie lepsza dla dziecka niż na przykład jakieś słodkie napoje. Czy mogę nawadniać organizm w ten sposób? Z góry dziękuję za poradę w mojej sprawie. Pozdrawiam, Joanna.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli nie odczuwa Pani żadnych dolegliwości przy spożywaniu tzw bawarki nie ma powodów aby zmieniać ten stan. Z pewnością nie jest to przeciwwskazane w ciąży.