Pieczenie odbytu i żółta wydzielina

Dzień dobry, Maciek(25lat) Panie Doktorze od jakiś dwóch lat borykam się z problemem pieczenia odbytu i sączenia się żółtej wydzieliny. Zaraz po wypróżnieniu mam wrażenie jakbym nie mógł do końca się podetrzeć(zawsze zostaje na papierze trochę żółtej wydzieliny). Chirurg przeprowadził u mnie retroskopie. Rozpoznanie końcowe Noduli haemorrhoidales I gr. Lekarz przepisał Diosmine na 2 tyg. ale nie pomogło. Czy jest możliwe że mam zagrzybiony organizm przez jakieś grzyby, wirusy czy bakterie??

Aleksander Ropielewski

Nie można tego wykluczyc, chociaż Panskie objawy sugerują schorzenie odbytu - hemoroidy, przetoka, szczelina odbytu lub inne. Przy braku poprawy po zakończeniu kuracji proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym leczenie.