Pieczenie w pochwie podczas kuracji Bedatine na nadżerkę

Witam.Mama nadzerke ,dostałam od ginekologa Bedatine zaczełam go stosowac ale odczuwam straszne pieczenie w pochwie czy tak ma byc?Czy przerwac leczenie i isc do lekarza ( czytałam ze nie powinno stosowac sie leku przy problemach tarczycy ja mam niedoczynnosc i biore euthyrox lekarz o tym wie a mimo to przepisał mi ten lek bedatine) .

Małgorzata Panek

Betadine jest środkiem odkażającym zawierającym jodynę.
Jak każdy środek zawierający jod jest przeciwwskazana u osób z nadczynnością tarczycy. Natomiast osoby z niedoczynnością mogą ją stosować doraźnie.
W przypadku, gdy występuje u Pani świąd, pieczenie czy też zaczerwienienie związane z lekiem, należy zaprzestać leczenia i udać się do ginekologa, który przepisał Pani ten środek.
Pozdrawiam