Plamienia i bóle brzucha przy stosowaniu tabletek Novynette

Witam, stosuje tabletki novynette od 8 miesięcy jestem w trakcie przyjmowania tabletek (wzięłam dziś 12), tabletki biorę o godz 20. Dziś po południu bolał mnie brzuch (tak jak boli na okres) a wieczorem dostałam plamienie. Nie opuscilam żadnej tabletki, przy tym opakowaniu nie zdążyło mi się nawet spoznic, tabletki popijalam woda i nie brałam 4h przed i po żadnych innych tabletek. Nie miałam też dodatkowych stresów. Czy powinnam się martwić? czy moze to oznaczac ograniczenie ich skutecznosci?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do ginekologa. nie sadze aby skuteczność była obniżona.