Plamienia międzymiesiączkowe a ryzyko ciąży

witam chcialam zapytac czy moge byc w ciąży gdyż miedzy miesiaczkami caly czas mam plamienia nie sa obfite lecz bez wkladki sie nie ruszam.Okres mam reguralnie gdy sie kończy dwa dni są normalne a pozniej nastepuja plamienia czesto sie kochamy z mężem bez zabezpieczeń mam już czworo dzieci proszę o pomoc

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Plamienia mogą być spowodowane wieloma schorzeniami oraz ciążą. Trudno jest określić co stanowi przyczynę krwawień międzymiesiączkowych w Pani przypadku nie znając Pani wieku, chorób przewlekłych i przeszłości położniczej. Jeśli zachodzi ryzyko ciąży, powinna Pani wykonać test ciążowy, co jednoznacznie to zweryfikuje (minimum 14 dni od stosunku). Wskazana jest także konsultacja ginekologiczna by wykluczyć inne przyczyny.