Plamienia podczas stosowania antykoncepcji - czy to normalne?

Mam 35 lat. Biorę tabletki c***** od 7 lat. Od poniedziałku, tj. od 28.02, pojawiły się plamienia - brązowe upławy z jasną krwią. jest to przemienne, bo pojawia się też sama krew. Byłam u lekarza 3.03. Po badaniu lekarz oznajmił, że nic nie widzi, w pochwie jest czysto, tak samo w macicy. Przepisał mi tabletki na powstrzymanie plamień (e*****). Brałam tabletki 3 razy po 2. Skończyłam brać w niedzielę (6.03). Miałam nadzieję, że przejdzie, ale nie przeszło, dalej plamię brudną krwią. Bardzo się tym martwię, ponieważ nigdy mi się coś takiego nie wydarzyło. Biorę tabletki regularnie o tej samej porze. Mam głupie myśli, że to coś poważnego, np. rak macicy. Boże, pomóżcie mi! Co ja mam robić?! MOŻE POWINNAM MIEĆ ZROBIONE USG DOMACICZNE albo zmienić tabletki??? Nie mam pojęcia, co się dzieje ze mną. Ostatnio pracuję tylko na nocne zmiany i popołudniowe. Jestem zmęczona, może to jest przyczyną. PROSZĘ O FACHOWĄ POMOC I SZYBKĄ ODPOWIEDŹ. ZROZPACZONA

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Wszystkie wspomniane przez Panią obawy powinna Pani przedyskutować z lekarzem, który Panią badał.
Przyczyn wystąpienia plamień międzymiesiączkowych jest wiele, głównie zaburzenia hormonalne, pominięcie tabletki lub wystąpienie czynników mogących osłabić działanie tabletek i przyczyny organiczne. Ze względu na przeprowadzone badanie ostatnią przyczynę można wykluczyć. Raka szyjki macicy można rozpoznać już w początkowym stadium, wykonując cytologię raz do roku. Plamienia są jednak późniejszym objawem raka.
Pozdrawiam