Plamienia przy niejasnym wyniku USG a ciąża

1 lutego miałam ostatnią @. 8 marca byłam u ginekologa i stwierdziła, że widzi coś, ale jest to jeszcze za wcześnie. W sobotę 13 marca dostałam delikatnego plamienia. Po wizycie dostałam **** (pochodna progesteronu). Na usg było widać dalej maleńką kropkę, ale ginekolog powiedziała, że jest mała, 0,6 mm, i do końca nie wie, czy to ciąża. 15 marca zauważyłam kolejną jasno różową wydzielinę przy podcieraniu na papierze, a 16 wieczorem dostałam krwawienia świeżą krwią na lepkim przezroczystym śluzie. Potrwało to kilka godz., a rano na wkładce nie było już nic. Przez cały dzień nie bolało mnie nic, a z nocy mam znowu plamy ciemnoczerwona krew i na podpasce. Dodam, że cały czas jestem w kontakcie z ginekolog, która każe łykać **** (lek rozkurczowy) i jeżeli będzie się dziać coś więcej, to mam się kontaktować. Mam pytanie, czy to była ciąża, czy dzieje się ze mną coś innego? Dodam, że jestem po dokładnych badaniach i po wcześniejszych dwóch poronieniach.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Z pewnością nie uda mi się zdiagnozować przyczyny braku miesiączki i pojawienia się plamień lepiej, niż robi to Pani lekarz, który Panią badał. Aby upewnić się, że jest Pani w ciąży, najłatwiej byłoby wykonać test ciążowy (domowy - z moczu, lub w przychodni, dokładniejszy - z krwi). Jeśli to się potwierdzi, to oczywiście plamienia nie są objawem pożądanym, ale ponieważ, jak rozumiem, nie są zbyt intensywne, to istnieje szansa na utrzymanie ciąży - czego serdecznie Pani życzę. Jeśli ciąża zostanie wykluczona, to konieczna będzie diagnostyka przyczyny nieprawidłowego krwawienia. Najpewniej lekarz rozpocznie od badań hormonalnych (jeśli już takowych Pani nie miała wykonanych). Proszę tymczasem pozostawać pod opieką lekarza i przyjmować zlecone leki.

Pozdrawiam!