Plamienie międzymiesiączkowe przy odchudzaniu

Witam, od 21. 11 przeszłam na dietę 1500 kcal i codziennie biegałam. Jakieś 2 tygodnie temu pojawiło się plamienie międzymiesiączkowe ( trwało 3 dni) - tak około w środku cyklu. 9 grudnia kiedy powinnam dostać miesiączkę a znowu zaczęło się skąpe plamienie o zabarwieniu brązowym. Dodam, że mam 20 lat i przy wzroście 162 cm obecnie ważę 58 kg ( czyli schudłam 6 kg). I tu moje pytanie czy przyczyna wystąpienia zamiast okresu tego plamienia tkwi w diecie?

Witam,

Powody plamienia mogą być różne: począwszy od endometriozy, przewlekłego napięcia i stresu, który skumulowany potrafi wpływać na działanie hormonów (nie od dziś wiadomo, że stan psychiczny potrafi przyczynić się do powstania wielu chorób i zaburzeń) po dietę.
Natomiast bardzo ciężko odpowiedzieć na Pani pytanie nie znając choćby przykładowego jadłospisu na 2-3 dni.
Wprawdzie kaloryczność nie wskazuje żeby mogły występować poważne niedobory od tej strony, ale jak wiadomo - kaloria kalorii nie równa, a liczą się ogólne proporcje składników odżywczych, a więc jakość.
Jeśli uważa Pani zatem, że pod względem jakościowym Pani dieta jest przemyślana a nie opracowana tylko pod cel doraźny -tj. szybkie schudnięcie, to radziłabym wybrać się do ginekologa.
Jeśli natomiast dietę układała Pani sama i nie do końca może Pani mieć pewność, że uwzględniła potrzeby organizmu w tym zakresie, doradzam także kontakt z dietetykiem.
pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Rytwińska