Jak powinnam zwiększać proporcje i kaloryczność dań tygodniowo?

Mam 21 lat, 156 wzrostu i ważę 42 kg. Z tego co czytam, powinno zwiększać się kaloryczność, nie ilość porcji. Dziś na śniadanie zjadłam 2 kromki chleba żytniego ze słonecznikiem, i jajko na miękko. Normalnie zjadłabym 1 kromkę. Czy to było za dużo? Jak powinnam zwiększać proporcje i kaloryczność dań tygodniowo? Do tej pory spożywałam ok 1200kcal dziennie. Ile powinnam przytyć tygodniowo? Chciałaby też zwiększyć porcje, tylko jak to zrobić żeby nie przytyć za szybko?

Witam Panią,

rozszerzenie diety nie jest tak prostą sprawą. Ma Pani rację - należy zwiększyć kaloryczność Pani diety. Powinno się zwiększać tygodniowo około 100kcal. Na początku powinna Pani skupić się na białku a nie tak jak Pani zrobiła na węglowodanach. Dopiero później podnosimy kaloryczność z węglowodanów złożonych i dobrych tłuszczy. Musi Pani zadbac o odpowiednie proporcje składników odżywczych.
Pyta Pani ile przytyje -to bardzo indywidualna kwestia i zależy od tego jaką i jak długo stosowała Pani dietę. Jeżeli była to rygorystyczna dieta to może nastąpić wzrost wagi.
Tak jak Pani widzi to trochę bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Najpierw należy zwiększyć kaloryczność do 1500, a po ok. 2 miesiącach kiedy waga nie będzie zwyżkować dojść ostatecznie do 1700-1800 kcal. Pozdrawiam