POChP, astma i nadciśnienie, stan po zawale oraz stany lękowe a wykonanie badania MR

dzien dobry prosze o odpowiedz choruje na pochp astme i nadcisnienie jestem po zawale mam stent i kontakt naczyniowy tytan mam skietowanie na rezonans magnetyczny chory kregoslup odcinek szyjny i piersiowy na kt zaslablam boje sie tego badania ktore trwa okolo 40 minut mam lek przed zamknieta przestrzenia lekarz powiedzial ze wystarczy pozytywne nastawienie nie chce zajmowac innym chorym miejsca prosze o konkretna odpowiedz czy dam rade wiem ze to zalezy odemnie juz mysle i skacze mi cisnienie

Może wybierze się Pani przed tym badaniem na konsultację z psychologiem? Podczas takiego spotkania popracuje Pani nad swoim lękiem, pozna metody pomagające w okiełznaniu go i wtedy z pewnością przebrnie Pani przez 40-minutowe badanie bez lęku. Powodzenia.