Podejrzenia o niewierność, lęk przed utratą dziewczyny i nagłe zmiany humoru

Witam. Mój problem polega na tym, że bez przerwy podejrzewam moją dziewczynę o niewierność. Myśli o tym nachodzą mnie bardzo często i nie mogę się ich pozbyć mimo, że towarzyszą mi już długo i okazują się nieprawdziwe. Moje pragnienia zaprzeczają się wzajemnie. Chciałbym przebywać z nią 24\7 ale jednocześnie strasznie boję się zbliżyć bardziej ponieważ odczuwam lęk przed utratą jej. Mam również problemy z nagłymi zmianami humoru. Potrafię być radosny i wesoły a chwile później zimny i obojętny.

Dzień Dobry,
To co Pan opisuje dotyczy zachowań nadkontrolnych. Za takim działaniem często "schowany" jest lęk. Ja proponowałabym Panu psychoterapię to pomoże Panu zmienić siebie w relacji. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka