Jak postępować, aby ludzie mnie szanowali?

Witam,mam pytanie,jak żyć jak postępować i co mówić lub czego nie mówić żeby ludzie mnie szanowali.Czy są jakieś krótkie zasady których trzeba się trzymać?pozdrawiam

Te kilka prostych zasad to: szacunek wymaga jasnych komunikatów, przestrzegania samemu zasad, z których rozlicza się innych. Szacunek wiąże się zawsze z uczciwością własną.
Pomocną odpowiedź na Pana pytanie może Panu dąć osoba, która Pana zna. Pozdrawiam

Dzień dobry,
początek jest w nas samych - jak Pan sam siebie szanuj, do czego daje Pan sobie prawo w kontaktach z innymi? Ważna jest umiejętność tworzenia takich relacji, które można określić takim komunikatem : szanuję siebie verus. szanuję ciebie. Psychoterapia jest procesem podczas którego uczymy doceniać się sami siebie. Decyzja należy do Pana.
Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka