Podejrzenie depresji u partnera a nerwowość

Witam. Podejrzewam, że mój partner popadł w depresję. Od jakiegoś czasu jest strasznie nerwowy, nic mu sie nie chce robić, twierdzi, że wszyscy i wszystko go denerwuje przez to rozpada się nasz związek bo On twierdzi, że nie wie co mu jest.. gdy wspomniałam o specjaliście od razu powiedział, że ten i tak mu nie pomoże bo on sam nie wie nawet co miałby mu powiedzieć i nie chce iść..co mam robić? jak z nim rozmawiać? Proszę pomóżcie chce jakoś ratować to co nas łączyło, nasz związek..

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam,
niestety, nie można pomóc osobie, która tego nie chce. Na pewno jest to bolesne. Może Pani jedynie zachęcać partnera do wizyty u specjalisty. Tłumaczenie, że specjalista nie pomoże, bo partner nie wie co miałby mu powiedzieć jest bezzasadne. Do lekarza, czy też terapeuty idziemy wtedy, kiedy sami nie radzimy sobie z problemem i nie wiemy co zrobić. Właśnie dlatego, że specjaliści posiadają wiedzę jak nam pomóc. Proszę wspierać partnera, zapytać się co mona dla niego zrobić. W rozmowie nie zapominając o swoich uczuciach i obawach o związek. Być może partner nie wie, jak jego stan odbija się na Państwa relacji.

Pozdrawiam

http://www.centrum-sensis.pl/
https://www.facebook.com/sensisterapia