Podejrzenie nerwicy lękowej

Witam..Mam problem sama ze sobą..trwa to od dzieciństwa (od 12roku życia,teraz mam 29lat) i nigdy nie byłam u psychiatry..bo po prostu się bałam i wstydziłam..ale problem u mnie narasta..a więc poczytałam trochę i podejrzewam u siebie nerwicę lękową,bardzo ciężko mi się z tym żyje..nie mogę podjąć pracy,bo wszystko jest dla mnie trudne..w sytuacjach dla mnie stresowych drżą mi ręce,kołacze serce,brzuch boli,i mocno się pocę,i mam uczucie omdlewania..Czy da się to wyleczyć?

Szanowna Pani. By postawić właściwą diagnozę trzeba mieć dużo danych. Objawy somatyczne, które Pani opisuje mogą stanowić podstawę do stwierdzenia nerwicy.
Radzę jednak nie diagnozować i leczyć siebie samej .Ponieważ to trwa już tak długi okres, proponuję jak najszybciej zwrócić się do lekarza psychiatry, który zaordynuje Pani odpowiednie leki. Może skieruje Panią również na psychoterapię.
Przez internet wyleczyć tego nie można.
Serdeczności
Edward Jakubowicz

Mgr Adam Horak Psycholog

Tak, jak najbardziej. Ale co jest strasznego w wizycie u psychiatry, który w takich sprawach jest niezastąpiony. Aktualnie co czwarta osoba cierpi na różna zaburzenia psychiczne, którym skutecznie można zaradzić przy pomocy psychoterapii lub leków.