Podejrzenie SM przy zmianach w rogach czołowych komór bocznych

Czy to moze byc sm? Rezonans : Przy rogach czolowych komor bocznych drobne zmiany hyperintensywne w czasie T2 zaleznym srednicy 4 mm ktore moga odpowiadac zmianom naczyniopochodnym bez zman ogniskowych po kontrascie bez wzmocnien sygnału. Potencjały wywolane wzrokowe prawidlowe. Mam takie ataki ze wysiadam na pare dni i czesto siadaja mi nogi sa słabsze trudno mi chodzic i kolatania serca. Lekarze lecza mnie na nerwice. CZY TE WYNIKI WYSTARCZA ZEBY POWIEDZIEC ZE NA 100% NIE MAM SM?

Lek. Tomasz Budlewski

Kryteria rozpoznawania choroby są bardziej złożone więc na 100% nie można wykluczyć. Czy to całość opisu badania? Nie są to zmiany typowe dla SM. Proszę udać się z wynikiem do neurologa