Podwyższony poziom glukozy i limfocytów u 6-latki

Szećiolatka: w moczu ma 25 leukocytów, ale w osadzie prawidłowo, oraz 5 mg ciał ketonowych. Lekarz to zlekceważył, ale ja zaniepokojona zrobiłam dziecku badanie krwi, gdzie wartości mieszczą się w normach (choć w dolnych granicach czasem) poza limfocytami których jet 56 (norma do 35), i podwyższona-115 mg glukoza (przy normie do 99).Czy to może być cukrzyca? Pobieranie krwi było trudne i córkamało nie zemdlała. Oczywiście pójdziemy do lekarza, ale chciałabym wiedzieć, czy może to być coś innego?

Aleksander Ropielewski

Opis wyników nie sugeruje cukrzycy i najpewniej nie ma powodu do niepokoju. Więcej mógłbym powiedzieć po przeprowadzeniu badania.