Podwyższony poziom hemoglobiny u 22-latki

Witam, mam 22 lata i od pewnego czasu mam problemy z krwią tj: podwyższoną hemoglobinę i hematokryt. Lekarz zlecił mi badanie ANA, właśnie dostałam wyniki i wychodzi z nich, że: Przeciwciała przeciwjądrowe (ANA): W badanym materiale WYKRYTO obecność przeciwciał przeciwjądrowych Miano: 1:640 Typ świecenia: homogenno-plamisty. Co to może oznaczać? Wizytę mam dopiero w przyszłym miesiącu a chciałabym wiedzieć co to może być.

Aleksander Ropielewski

Taki wynik wskazuje na konieczność pogłębienia diagnostyki w kierunku chorób tkanki łącznej. Na chwilę obecną nie można powiedzieć jednoznacznie o występowaniu choroby na podstawie wyniku przeciwciał.