Pogorszenie wzroku 5 miesięcy pop wypadku samochodowym

Witam, czy podczas uderzenia tyłem głowy w zagłówek w wypadku samochodowym, po ok. 5 miesiącach mogło nastąpić pogorszenie się wzroku ? Dodam jeszcze, że miałam skręcenie, naderwanie i naciągnięcie kręgów, kręgosłupa szyjnego, jestem w trakcie leczenia w rezonansie wyszło, że : Górna część kręgosłupa szyjnego- C3-C5 w ustawieniu kyfotycznym, co zmniejsza rezerwę płynową okołordzeniową w jej części przedniej. Mam 18 lat.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można tego wykluczyć. Wątpliwe jednak aby sam uraz wpływał bezpośrednio na wzrok. Warto skonsultować się z okulistą.