Pojedyncze węzły chłonne o obniżonej echogenności a wynik testu na toksoplazmozę

Dzień dobry !! Chciałam się zapytać bo miałam robione badanie na Toxoplazmoze i wynik był taki- Toxoplazma IgG ilościowo 121.6 co to znaczy ? I miałam po tym badaniu robione usg szyi wynik- W okolicy podżuchwowej lewej pojedyńcze węzły chłonne o obniżonej echogenności-wielkości do ok.7 i 10mm. Dodam iż robie te badania z tego względu że zle się czuje :( mam wszystkie dolegliwości, byłam u 3 laryngologów i każdy muwi co innego jestem bez radna do kogo mam się udać nie wiem :) Prosze o pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wskazana jest w tej sytuacji konsultacja z lekarzem zlecającym badanie. Niemniej jednak tego typu wynik wskazuje iż miała Pani kontakt z patogenem. Nie można określić czy jest to świeże zakażenie czy też zakażenie z przeszłości ( raczej to) ze względu na brak oznaczenia IgM.