Polipowate pogrubienia śluzówek komórek sitowia przedniego i tylnego bardziej nasilone po stronie prawej

Bardzo Proszę o analizę .... W świetle zatoki czołowej po stronie lewej oraz w świetle zatoki klinowej polipowate pogrubienia śluzówki. w świetle obu zatok szczękowych drobne ogniska przyścienne pogrubiałej śluzówki. Obustronnie dodatkowe ujścia zatok szczękowych do przewodów nosowych środkowych. Polipowate pogrubienia śluzówek komórek sitowia przedniego i tylnego bardziej nasilone po stronie prawej. przerośnięta małżowina nosowa dolna prawa.Przewód nosowy wsp prawy zwężony.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do laryngologa. Opisane zmiany najprawdopodobniej są wynikiem przebytych stanów zapalnych oraz infekcji. Z pewnością wpływają one na komfort podczas oddychania.