Polipy pęcherzyka żółciowego u 32-latka

MĘŻCZYZNA , 33 LATA , PRUSZCZ GDAŃSKI Mam 32 lata i wwa lata temu wykryto u mnie podczas USB polipy pecherzyka (3-4) śr. do 3,5 m i przez 2 lata obraz ten się nie zmienił, . Lekarz rodzinny kierował mnie na kontrole co pół roku i nagle po ostatniej wpadł nagle na pomysł że trzeba to wyciąć bo jak zacznie rosnąć to kaplica. Czy mogę nadal kontrolować swoje polipy co 6 m, jeżeli nic się nie dzieje?I kolejna sprawa czy przy 182 cm wzrostu, 110 kg wagi i nadciśnieniu 140/95 (tableti) mam wogóle

Piotr Pilarski

Jeśli nie ma czynników ryzyka raka takich jak przysadzistość, brak szypuły oraz rozmiar poniżej 1 cm. To można obserwować dopóki nie pojawią się objawy.

Pozdrawiam.

Polipy pęcherzyka powinny zostać usunięte. Operacja laparoskopowa jest podstawową i najlepszą metodą leczenia. Nie mażadnych powodów aby stosować u Pana tradycyjny dostęp chirurgiczny, przez przecięcie powłok brzucha.