Pomijanie przerw 7-dniowych podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Czy przerwa 7 dniowa w czasie okresu jest konieczna? Biorę tabletki od 6 miesięcy i nie robiłam przerw. Gdy mam okres to biorę tabletki. Czy przez to się coś stanie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest ona konieczna aby organizm a dokładniej mówiąc macica mogła oczyścić się.