Pominięcie 19. tabletki antykoncepcyjnej a przesunięcie krwawienia

Witam, biorę 1opakowanie Qlaira. Niestety pominęłam 19 tabletkę - jesli dobrze rozumiem ulotkę to w 20 dniu cyklu w tej sytuacji powinnam wziąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania. Czy mam rację? Czy w zw z tym krwawienie przesunie mi się o 18 dni czyli nastąpi po zakończeniu tego nowego opakowania? Ponadto odbyłam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia 17 dnia cyklu. Czy w tej sytuacji istnieje ryzyko ciąży? Bardzo proszę o szbyką odpowiedź.

Witam. W sytuacji pominięcia tabletki w 19 dniu powinniśmy postąpić dokładnie tak jak Pani opisała. Krwawienie nastąpi dopiero po 18 dniu następnego opakowania. Stosunek odbytu 17 dnia cyklu był w tej sytuacji zabezpieczony. Nie ma powodów do niepokoju.