Pominięta tabletka i stosunek tego samego dnia

mam pytanie od 6 lat przyjmuję leki antykoncepcyjne i w pierwszym tygodniu po miesiące zapomniałam rano wziość tabletke a był stosunek w ten dzień co nie wziełam tabletki

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!
Nie napisała Pani jakie tabletki Pani przyjmuje, najczęściej jednak, postępowanie jest bardzo podobne:
W przypadku pominięcia tabletki w 1. tyg.: należy przyjąć ostatnią pominiętą tabletkę natychmiast po przypomnieniu sobie o pominięciu dawki, nawet jeśli oznacza to jednorazowe przyjęcie 2 tabletek. Następnie kontynuuje się przyjmowanie tabletek o zwykłej porze. Ponadto przez kolejne 7 dni należy stosować dodatkowo barierową metodę antykoncepcji np. prezerwatywę. Jeżeli w ciągu minionych 7 dni doszło do stosunku płciowego, należy wziąć pod uwagę możliwość ciąży. Ryzyko ciąży jest tym większe, im więcej tabletek pominięto i im mniej czasu pozostało do normalnej przerwy w stosowaniu tabletek. [ulotka dla pacjenta, tabl. powl. Naraya]
z poważaniem
lek. Michał Kurek