Pomoc w ustaleniu daty zapłodnienia dla 33-latki

Dzien dobry, jestem w ciazy i otrzymalam des rozne terminy porodu. Jeden wynikajacy najprawdopodobniej z miesiaczki a mialam ja 08.08.2013. to termin 13.05.2014 a drugi termin to 26.05.2014. to duza rozbieznosc. Kiedy moglo dojsc do zaplodnienia? Jak dlugo zyja plemniki w ciele kobiety? Pytam, bo niestety spalam z dwoma partnerami i nie wiem ktory jest ojcem dziecka. Dziekuje bardzo za odpowiedz!

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Ojcem najprawdopodobniej jest ten partner, z którym doszło do zbliżenia na dzień, dwa przed terminem owulacji (22.08.13). W zależności od bardzo wielu czynników plemniki mogą przeżyć maksymalnie kilka dni.