Pomoc w wyznaczeniu dniu niepłodnych

Proszę o pomoc w wyznaczeniu dni niepłodnych. Jest to 4. cykl po wznowieniu w 6 msc, od porodu. Czytałam, że podczas karmienia piersią cykle mogą przebiegać bezowulacyjnie jednak zaobserwowałam-wydaje mi się-owulacyjny śluz ok. 19 dnia cyklu. Przed porodem-co 28 dni ,a owulacje następowały ok. 14 dnia cyklu. Niestety metoda temperaturowa nie ma zastosowania-nie przesypiam nigdy 7 godzin, dziecko wstaje.Menstruacje:23-30-04 (ow. 11.05-śluz płodny), 20-25.05, 16-22.06(ow.1.07-śluz płodny) 13-18.07

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wstaje Pani kilka razy w nocy, tj. ma Pani nieregularny tryb życia a ponadto karmi Pani piersią nie ma możliwości wiarygodnego ustalenia dni płodnych i niepłodnych. W celu określenia terminu owulacji konieczne jest stosowanie testów owulacyjnych lub monitorowania wg USG.