Popuszczanie moczu i ból penisa po wszczepieniu zwieracza z powodu raka prostaty

Witam .Od 2011r mam raka prostaty jestem po naświetlaniu i turp i wszczepieniu sztucznego zwieracza.Rak nadal żyje Po wszczepieniu zwieracza w czerwcu 2014 było wszystko ok ale od około dwóch miesięcy popuszczam mocz z dnia na dzień coraz więcej.Dodatkowo odczuwam ból i pieczenie cewki moczowej.Badanie moczu w normie.Jestem na hormonach i apoflutanie.Mam pytanie jaka może być przyczyna popuszczania moczu i bólu penisa.Po USG nie ma zalegania moczu w zwieraczu.Bardzo proszę o odpowiedz.Pozdrawia

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, takie objawy mogą wskazywać na rozwijający się stan zapalny w drogach moczowych. Mogą go także wywoływać drobnoustroje, które w podstawowych badaniach nie powodują nieprawidłowości. Musi się Pan udać do lekarza prowadzącego w celu wykonania odpowiednich badań. Pozdrawiam.