Porady dla pary planującej ciążę

Kocham swoją narzeczoną i chcemy mieć dzidziusia i mam kilka pytań odnośnie zajścia mojej narzeczonej w ciąże: 1. narzeczona ma okres średni co 30 dni, w których dniach się kochać żeby pomóc "zrobić" córeczkę ? 2. Ja nie palę, staram zdrowo się odżywiać i żyć i mam pytanko czy jeden wytrysk podczas dni płodnych może spowodować ciąże ? 3. ile muszę się powstrzymać od wytrysku żeby sperma była najlepsza do zapłodnienia ? 4. i proszę podać jakieś ogólne rady, które pomogłyby w zajściu w ciąże

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma w rzeczywistości sprawdzonych metod aby spłodzić akurat. Szanse są 50/50. Dni płodne wypadają od 11 do 20 dnia cyklu. Należy wtedy regularnie współżyć. Wstrzemięźliwość seksualna wtedy nie jest wskazana.