Porażenie struny głosowej po usunięciu tarczycy a odchudzanie

Witam. Mam porażooną strune głosową po usunieciu tarczycy oraz astmę .Rzuciłam papierosy 2 lata temu i przytyłam 17 kg. jak schudnąc jak najdrobniejszy wysiłek fizyczny meczy ? Prosze o odp. bo ja sie nie moge zaakceptowac . mam 36 lat

Witam,
proponuję Pani zgłoszenie się do profesjonalnego centrum dietetycznego, w którym dietetyk w oparciu o Pani choroby przewlekłe ustali Pani odpowiednią dietę.
Np. Naturhouse centrum odchudzania.

pozdrawiam

Witam.Najlepiej byłoby uda się do dietetyka który przeprowadzi analizę składu ciała, przeprowadzi wywiad żywieniowo-chorobowy i na tej podstawie ułoży odpowiednią dietę.

Witam. Powinna Pani skorzystać z pomocy dietetyka, który ustali odpowiedni plan żywienia (dieta redukcyjna z uwzględnieniem współistniejących schorzeń) i pomoże wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe już na stałe (w tym celu zapraszam na www.lekkoizdrowo.pl). Oto ogólne zalecenia, które może Pani wdrożyć już teraz:
- Należy spożywać 5 posiłków dziennie o małej objętości, mniej więcej co 3 godziny. Powinny one zawierać jak najwięcej warzyw (zwłaszcza w postaci surowej) oraz 2-3 porcje owoców dziennie. Warzywa i owoce to bardzo ważny element zarówno w leczeniu astmy jak i w odchudzaniu. Dieta powinna być bogata zwłaszcza w witaminę C, B6, E oraz selen.
- Bardzo ważne jest śniadanie jak najszybciej po przebudzeniu. Kolację należy spożyć najpóźniej 2-3 godziny przed snem.
- Należy unikać podjadania między posiłkami.
- Dziennie należy wypijać ok. 1,5-2 litrów wody mineralnej niegazowanej (między posiłkami). Można też pić soki warzywne. Należy unikać słodkich napojów. Soki owocowe raz na jakiś czas, najlepiej świeżo wyciskane. W astmie pomocne może być picie kakao lub kawy (max. 2-3 filiżanki dziennie).
- Codziennie należy spożywać produkty zbożowe pełnoziarniste (m.in. kasze: gryczana, jaglana, jęczmienna, płatki owsiane, płatki jaglane, żytnie, orkiszowe, gryczane, ryż pełnoziarnisty, otręby, chleb razowy, komosa ryżowa).
- Należy być ostrożnym w spożywaniu takich produktów jak: nabiał, jaja kurze, owoce morza, owoce cytrusowe i czekolada gdyż mogą wywoływać ataki astmy.
- W przypadku astmy wskazane jest spożywanie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, które mają działanie przeciwzapalne. Ich źródłem są tłuste ryby morskie (m.in. łosoś, śledź, makrela, sardynki, tuńczyk, szprot). Należy je spożywać 2-3 razy w tygodniu (jeśli nie wywołują alergii). Roślinnym źródłem kwasów omega-3 są nierafinowane oleje: olej rydzowy, olej lniany, olej rzepakowy. Należy spożywać je na zimno jako dodatek np. do surówek i sałatek. Oprócz tego wskazana jest oliwa z oliwek, awokado oraz olej kokosowy. Źródłem zdrowego tłuszczu są także orzechy i pestki, jednak tu również należy być ostrożnym, gdyż mogą być alergenne. Dozwolona jest niewielka ilość masła. Nie należy używać margaryn.
- Kilka razy w tygodniu można spożywać chude mięso. Należy ograniczyć tłuste mięso czerwone.
- Kilka razy w tygodniu wskazane są rośliny strączkowe (fasola, groch, soja, bób, soczewica, ciecierzyca).
- Należy ograniczyć spożycie pieczywa, makaronów i innych wyrobów z białej mąki oraz wyeliminować dania typu fast-food, wyroby cukiernicze, słodycze, słone przekąski, tłuste sosy, produkty wysokoprzetworzone (np. zupki instant w proszku), smażone, panierowane oraz alkohol.
- Najlepszą techniką obróbki cieplnej jest gotowanie, gotowanie na parze, duszenie bez tłuszczu (lub ewentualnie z niewielkim dodatkiem tłuszczu), pieczenie w folii, grillowanie. Nie należy smażyć.
- Zdrowe przepisy znajdzie Pani na blogu: www.zdrowapasja.blogspot.com.
Pozdrawiam serdecznie.