Poszerzony przewód wątrobowy i wysokie GGTP

Witam, Mam problem z wątrobą, miałam wysokie alt ggtp (570), alt jest już w normie natomiast ggtp spadło jedynie do 300. W usg wyszedł poszerzony przewód wątrobowy do 17mm ( w tym miejscu czuję kłucie czasami). Wykluczone wirusowe zapalenie wątroby. Bilirubina była 1.83 spadła do 1.48. Wyniki spadły w ciągu miesiąca. Jednak niepokoi mnie tak wysokie ggtp i to kłucie. Co to może być? W jakim kierunku powinnam robić dalszą diagnostykę? Kaśka.K
KOBIETA ponad rok temu

Witam spadek GGTP trwa znacznie dłużej niż ALT wiec proponuje nadal je kontrolować czy spada.
Pytaniem otwartym pozostaje natomiast przyczyna tak wysokiego wzrostu w/w badan, powinno być to jednoznacznie stwierdzone - proponuje udać się do hepatologoa.
Pozdrawiam
Marcin Koncewicz