Powiększanie się węzłów chłonnych podczas leczenia zapalenia u 6-latki

Dzien dobry-moja 6-letnia wnuczka wlasnie jest w szpitalu z powodu zapalenia wezlow chlonnych,ma je na przedniej i tylnej czesci szyi.Obecnie podaja jej antybiotyk dozylnie-mimo to wezly chlonne sie powiekszaja a dodatkowo wystapily nastepne.Wyniki krwi wedlug lekarzy ma dobre-czy to normalne zeby wezly chlonne sie powiekszaly podczas leczenia?A co jesli one nie zanikna? jaki moze byc dalszy proces leczenia? Dziekuje i pozdrawiam.Irena.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Należałoby zrobić USG węzłów chłonnych i ewentualnie zalecić konsultację chirurgiczną.
Pozdrawiam.