Powiększenie tarczycy jako skutek niepożądany stosowania kropli Vitreolent

Od dzisiaj stosuję krople Vitreolent, w których jest jodek potasu. Przeczytałam, że możliwe niepożądanie skutki to np.: powiększenie tarczycy. Zastanawiam się, jak mogę tego uniknąć. Czy prowadzenie siarkocyjanin z produktami lub diety ubogiej w jod zapobiegnie temu? Tylko wtedy wydaję mi się, że może zaburzyć to działanie kropel, które przecież mają przyspieszyć metabolizm w gałce ocznej i rozpuścić męty. Czy jest w takim razie coś co mogę zrobić, czy zostaje mi po prostu obserwacja tarczycy?

Witam. Badania tarczycy po kropieniu Vitreolentu były robione, MOżna zakrapiać 1 op. i koniec.Tarczycę należy kontrolować w rejonie. Badamy palpacyjnie. USG, i słuchawkami/ szmer/.Poza tym badamy TSH z krwi. jeżeli wole to wykluczamy ch, Hashomoto czyli FT3 FT4 +przeciwciała. w zasadzie każda dieta jest niskojodowa,chyba że Pani dużo soli solą jodowaną.Oprócz diety Japończyków. POzdrawiam