Powiększony brzuch a endometrioza i guzek

Witam. Mam 21 lat. 2 lata temu urodziłam dziecko. Pół roku temu dowiedziałam sie, że mam ednometrioze.. (na szwie po cc)Jeden guzek mi wycieli, lecz mam drugi i tkwi we mnie.. Lekarze stwierdzili, że jak mnie nie boli to nie trzeba tego wycinać.. Ale problem tkwi z moim brzuchem. Waze 49 kg przy 165 cm wzrostu, w pasie mam 81cm. Jestem szczupła osobą, a brzuch mam tak wielki jakbym była w ciązy.. Czesto jest wzdety. Czy to jest zwiazne z moja choroba? Czy to normalne przy mojej sylwetce ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, potrzebne by było dokonanie dokładnego badania fizykalnego ale nie wydaje się, żeby taki stan był wynikiem endometriozy. Proszę się udać na konsultacje do endokrynologa i ginekologa. Pozdrawiam.