Poziom TSH u 21-letniej osoby do analizy

Witam. Robię sobie co roku, półtora badania tsh, ponieważ w mojej rodzinie kilka osób cierpi na to w tym moja mama. Za każdym razem jak robię sobie wynik jest on coraz niższy, a mianowicie: W 2012 roku miałam 2,04, w 2013 1,53mlU/ml. W 2014 miałam 1,12 a ostatnio, w 2016 miałam 1,09mlU/ml. Czy to oznacza, że kiedyś mogę mieć nadczyność tarczycy i wszystko do tego zmierza?

W chorobach tarczycy właściwe leczenie, dobra dieta i higieniczny tryb życia umożliwiają normalne funkcjonowanie, zajście w ciążę i uniknięcie następnych chorób autoimmunologicznych.
Proszę zainteresować sie nowoczesnymi zaleceniami dotyczącymi żywienia w chorobach tarczycy. Jeśli choroby w Pani rodzinie mają podłoże autoimmunologiczne, powinna Pani zadbać o stan jelit i wątroby i dietę z odpowiednią podażą jodu , aby nie pobudzać układu immunologicznego i nie nasilać rozwoju choroby.
Proszę ew. dokładniej opisać mi problem: info@swiatdietetyki.pl

Pozdrawiam
Joanna Arciszewska