Pozytywny wynik testu u dziewicy

Nie mam miesiączki już dwa miesiące, a ostatnia miesiączka była strasznie silna i bolesna jak nigdy, a gdy robiłam test ciążowy wyszło, że jestem w ciąży. Być może mam takie opóźnienie z okresem, bo ostatnia miesiączka była tak silna, ale te testy mnie strasznie martwią.

Mam chłopaka, ale nigdy nie doszło między nami do stosunku, więc te testy nie mogą być prawdą. Czemu więc tak jest?
Pomocy proszę o szybkie odpisanie

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jest bardzo niewiele możliwych przyczyn, dla których wynik testu ciążowego (prawidłowo wykonanego i odczytanego!) jest pozytywny mimo nieobecności ciąży. Dlaczego wpadła Pani na pomysł wykonania testu? Jeśli jest Pani w 100% pewna, że nie było sytuacji, w której mogłoby dojsć do zapłodnienia, to koniecznie powinna Pani zgłosić się na wizytę do lekarza ginekologa. W poniższym artykule może Pani przeczytać o przyczynach fałszywie pozytywnego wyniku testu: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0. Mogą nimi być złośliwe nowotwory jajnika, które pojawiają się także u młodych kobiet. Przed wizytą, dobrze byłoby gdyby wykonała Pani badanie stężenia betaHCG we krwi (jest to test ilościowy, w przeciwieństwie do jakościowego, jakim jest test z moczu). Badanie to można wykonać w prawie każdej przychodni, przyniesie ono lekarzowi dodatkowe istotne informacje.
Pozdrawiam serdecznie!