Prawdopodobieństwo ciąży i negatywny test ciążowy

Witam uprawiałem seks z dziewczyna w dni płodne ... jakiś tydzień temu dostała okresu i teraz jest jej nie dobrze glowa ją boli i żołądek .... seks był z zabezpieczeniem tzn prezerwatywa która sie nie zsuneła ani nie pekła i dodatkowa wytrysk był na zewnątrz :) 10 dni po stosunku robiliśmy test i wyszedł negatywny .. czy jest możliwe zeby była w ciązy ?? Dziękuje za odpowiedz :) Pozdrawiam :)

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli prezerwatywa była prawidłowo założona i nie doszło do jej uszkodzenia, ryzyko zapłodnienia praktycznie nie istnieje. Test ciążowy należy wykonywać >14 dni od stosunku, w przeciwnym razie jego wynik uznaje się za niewiarygodny (test wykonany zbyt wcześnie).