Prawdopodobieństwo pogorszenia stanu skóry podczas ciąży

Witam. Bardzo chciałabym mieć drugie dziecko. Przeraża mnie tylko myśl o możliwych zmianach hormonalnych skóry itp. Czy istnieje taka możliwość jeśli w pierwszej ciąży takich zmian nie było i cera była ładniejsza niż przed ciążą?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto podkreślić, że hormony płciowe bezsprzecznie mają wpływ na kondycję skóry. Teoretycznie istnieje zatem takie prawdopodobieństwo, że stan skóry zmieni się w czasie ciąży. Może być to jednak zmiana zarówno na gorsze jak i na lepsze, bez względu na to, jak było w pierwszej ciąży.