Problem z niemowlęciem urodzonym w 28. tygodniu ciąży

Witam. Moja bratowa urodziła corke w 28 tygodniu ciazy, w niedziele powiedzieli lekarze ze mala w ciagu 4 tygodni powinna wyjsc do domu. Do tej pory ladnie przybierala, probowala juz samodzielnie oddychac. Mowili ze wszystko jest ok, natomiast wczoraj dostalismy informacje, ze z mała jest bardzo zle, podlaczona jest do respiratora na najwyzszych obrotach, a wszystkie wyniki badan sa jałowe. Nie rozumiem, co moglo sie wydarzyc?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by precyzyjnie odpowiedzieć na Pani pytanie w ramach porady internetowej. Pani Bratowa powinna niezwłocznie udać się do lekarza, który opiekuje się dzieckiem. Lekarz prowadzący bez wątpienia będzie w stanie kompetentnie odpowiedzieć na wszystkie zadane pytania.