Problem z piciem alkoholu w samotności

Jestem 23 latnią kobietą i chyba mam problem z alkoholem.Piję bardzo duże ilości alkoholu w samotności (więcej razy piłam sama niż z kimś).Ostatecznie zawsze wypijałam więcej niż sobie złożyłam, nie potrafię kontrolować ilości.Pojawiły się natrętne myśli żeby się napić.Chodzę "na kacu" do pracy lub na uczelnię.Znajomi zwracają mi uwagę na moje picie.Zawsze miałam bardzo niską samoocenę a od 3 lat miewam bardzo obniżone nastroje, zdarzały się myśli samobójcze.Nie wiem czy i gdzie mam się zgłosić.

Proszę zgłosić się do psychoterapeuty (w Poradni Zdrowia Psychicznego, bądź gabinecie prywatnym), z którym przeprowadzi Pani szczegółową rozmowę na temat Pani stylu życia oraz picia alkoholu - dzięki temu będzie można stwierdzić czy jest to alkoholizm czy nie. Po takiej diagnozie może Pani podjąć psychoterapię indywidualną, bądź zgłosić się do Centrum Leczenia Uzależnień gdzie również otrzyma Pani niezbędną pomoc. Ważne, że zauważa Pani problem - to już jeden ważny krok, aby się zmienić. Powodzenia·!