Nadmierne picie alkoholu i uzależnienie od pornografii

witam pania mam problem z alkocholem wypijam trzy cztery piwa dzienie , do pracy chodzę piję bo nie mogę też spać jak jestem trzezwy to cały czas mysle co bedzie jutro i nie usnę mam jeszcze problem z pornografią czesto sie masturbuję nie wiem co mam z sobą zrobić

Witam, w moim doświadczeniu istnieje jedna możliwość - to terapia uzależnień. Mam przekonanie, że Pan o tym wie, ale szuka Pan innego sposobu. I nie chodzi jedynie o zaprzestanie picia alkoholu, ale o cały łańcuch zachowań, który jest nie tylko nawykiem, ale ma też swoją funkcję np. jako nawyk, jako nagroda, jako sposób na samotność ? Warto porozmawiać o tym z terapeutą uzależnień. Pozdrawiam - Małgorzata Janusek

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Proszę udać się do Poradni Leczenia Uzależnień, gdzie otrzyma Pan pomoc. Proszę problemu nie bagatelizować, bo może jedynie narastać (biorąc pod uwagę,że obok alkoholizmu pojawiają się dodatkowe uzależnienia). Pozdrawiam.

Witam Pana. W Pana opisie zwróciła moją uwagę duża rola jaką odgrywa w Pana obecnym życiu alkohol. Stał się "lekiem" na zredukowanie napięcia i środkiem nasennym. Niestety po sposób regulowania uczuć za pomocą alkoholu może Pan sięgać coraz częściej co będzie pogłębiać problem alkoholowy. Zna Pan zapewne powiedzenie "im dalej w las tym więcej drzew". Proszę niezwłocznie udać się do poradni leczenia uzależnienia od alkoholu. Wizyta tam nie oznacza automatycznie, że jest Pan uzależniony od alkoholu. Może Pan natomiast liczyć na profesjonalną diagnozę (rozpoznanie problemu alkoholowego) i ewentualną pomoc dostosowaną do diagnozy. Mam nadzieję, że właściwa pomoc dostarczy Panu innych sposobów redukowania napięcia niż sięganie po alkohol czy masturbacja. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/