Problemy w kontaktach z partnerem po zajściu w nieplanowaną ciążę

z meze,jestemy 1mc po slubie,wczesniej bylismy 3,5r razem bylo roznie.jestem w20tc,wychowuje6l corke.po slubie ciagle sie klocimy.on mieszka u siebie,tam ma warsztat,ja u siebie,corka chodzi do szkoly.wczoraj po klotni wyszedl.napisal smsa ze konczy z soba,nie daje rady psychicznie,bo zle go traktuje i obwiniam za ciaze.owszem bylam zalamana jak sie dowiedziala bo nieplanowana ale juz jest ok.on mowi ze nie moze patrzec jak cierpie z podowu ciazy.jak mam z nim rozmawiac? prosze o rade

Szanowna Pani, nie każda para potrafi być ze sobą blisko. Oboje robicie wiele, żeby zachować bezpieczny dla Was dystans. Jak jest za dobrze, to prędko należy to zniszczyć. Zbytnie zbliżenie byłoby nie do zniesienia. Rozumiem, że jest to dla Was obojga powodem cierpienia, męczycie się tymi kłótniami, a w tym wszystkim musi uczestniczyć wasza córka. To, co mogłoby uleczyć waszą rodzinę, to psychoterapia. Najlepiej, jeśli oboje zgłosilibyście się na terapię par. Może Pani również sama zrobić coś dla siebie, dla męża oraz pani dzieci. Zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii indywidualnej w podejściu metasystemowym. Więcej informacji znajdzie Pani na stronie:

http://www.pocieszka.pl/

Polecam również artykuły na blogu: http://psychoterapia.natemat.pl/

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

Dzień dobry!

Sytuacja między Państwem jest skomplikowana, a emocje bardzo silne, stąd polecam skorzystanie z profesjonalnej pomocy psychoterapeutycznej, np. w Centrum Interwencji Kryzysowej, Poradni Zdrowia Psychicznego czy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.

Pozdrawiam!