Problemy z defakacją po przebytym udarze u 65-latka

Witam ! Problem dotyczy mojego męża /65 lat/ po przebytym udarze mózgu. Od kilku miesięcy nie jest w stanie zapanować na defekacją. "Ślady" takich zachowań znajduję w całym mieszkaniu,że nie wspomnę o pozostałych pochodnych. Nie chce się zgodzić na wizytę u lekarza, twierdząc że nic się nie dzieje, albo na moje uwagi reaguje agresją. Jestem bezsilna. Mam świadomość iż mąż cierpi na jakąś dolegliwość. Nie wiem jednak jaka może być jej przyczyna i do jakiego lekarza się udać. Bardzo proszę o pomoc

Witam. Oczywiście największym problemem jest brak woli chorego na konsultację. Myślę że może to wynikać z delikatności problemu i domniemanego wstydu przed przyznaniem się do tych dolegliwości przed lekarzem. Najlepiej byłoby porozmawiać na spokojnie z mężem że nie ma się czego obawiać a takie dolegliwości zdarzają się jako konsekwencja udaru. Najważniejsze że takie dolegliwości można też rehabilitować. Każdy neurolog zajmujący się pacjentami po udarach ma doświadczenie w podobnych przypadkach i nie jest to powód do wstydu. Proponuję konsultację z neurologiem który prowadził męża po udarze