Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z koncentracją, pamięcią i orientacją

Problemy z koncentracja, pamiecia i orientacja w terenie. 3 cześć do linku https://portal.abczdrowie.pl/pytania/problemy-z-pamiecia-koncentracja-i-bole-glowy Zawsze prawie jestem nie wyspany , śpię po 4,5-5 h w nocy i musze mieć nastawione 3 budziki bo inaczej nie wstanę do pracy. Śpię tak ponieważ w ciągu dnia bardzo dużo czasu spędzam myśląc zupełnie o czymś innym niż powinienem myslec w danym momencie. Dlatego tez codzienne rzeczy zbawiaja mi bardzo dużo czasu bo ciągle jestem rozkojarzony.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Proponuję konsultację z neurologiem i psychologiem. Bez szczegółowych wywiadów i badań niewiele można doradzic w Pana przypadku. Pozdrawiam

0

Witam Pana Serdecznie,

Już odpisałam Panu na podobne pytanie.

Myślę, że z jakiegoś powodu Pana koncentracja i uwaga są zaprzątnięte myślami, które nie dotyczą spraw "tu i teraz". Nie wysypia się Pan, nie słyszy budzika.

Podejrzewam, że prowadzi Pan napięty tryb życia, i być może za dużo bierze Pan na siebie obowiązków. Aby optymalnie się zregenerować potrzebuje Pan osiem godzin snu. Ważne jest, żeby wypracować sobie, że o godz. 22.00 już jest Pan w łóżku i zamierza zasnąć.

Myślę, że pomocne na sen byłoby zażywanie naturalnej Melatoniny- dostępna jest w aptekach. Istotna jest aktywność fizyczna- szybki marsz, nawet taki bez celu- na powietrzu.

Zapraszam na konsultację psychologiczną, może być online, żeby mógł Pan "wglądnąć", co jest przyczyną Pana dekoncentracji i innych objawów.

Życzę Panu pomyślności, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy