Problemy z koncentracją, pamięcią i orientacją

Problemy z koncentracja, pamiecia i orientacja w terenie. 3 cześć do linku https://portal.abczdrowie.pl/pytania/problemy-z-pamiecia-koncentracja-i-bole-glowy Zawsze prawie jestem nie wyspany , śpię po 4,5-5 h w nocy i musze mieć nastawione 3 budziki bo inaczej nie wstanę do pracy. Śpię tak ponieważ w ciągu dnia bardzo dużo czasu spędzam myśląc zupełnie o czymś innym niż powinienem myslec w danym momencie. Dlatego tez codzienne rzeczy zbawiaja mi bardzo dużo czasu bo ciągle jestem rozkojarzony.

Proponuję konsultację z neurologiem i psychologiem. Bez szczegółowych wywiadów i badań niewiele można doradzic w Pana przypadku. Pozdrawiam

Witam Pana Serdecznie,

Już odpisałam Panu na podobne pytanie.

Myślę, że z jakiegoś powodu Pana koncentracja i uwaga są zaprzątnięte myślami, które nie dotyczą spraw "tu i teraz".
Nie wysypia się Pan, nie słyszy budzika.

Podejrzewam, że prowadzi Pan napięty tryb życia, i być może za dużo bierze Pan na siebie obowiązków.
Aby optymalnie się zregenerować potrzebuje Pan osiem godzin snu.
Ważne jest, żeby wypracować sobie, że o godz. 22.00 już jest Pan w łóżku i zamierza zasnąć.

Myślę, że pomocne na sen byłoby zażywanie naturalnej Melatoniny- dostępna jest w aptekach.
Istotna jest aktywność fizyczna- szybki marsz, nawet taki bez celu- na powietrzu.

Zapraszam na konsultację psychologiczną, może być online, żeby mógł Pan "wglądnąć", co jest przyczyną
Pana dekoncentracji i innych objawów.

Życzę Panu pomyślności,
Irena Mielnik-Madej